איתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות​

 

מה זה איתור תשתיות תת"ק?

 

מתחת לפני השטח עליו אתם דורכים מדי יום, ישנם מגוון רחב של תשתיות מים, ביוב, ניקוז, תקשורת, חשמל , דלק , גז, שבחיי היום יום אתם לא מודעים לקיומם. אך כאשר נדרשת חפירה אל תוך שכבות התת קרקע, חשוב מאוד שזו תעשה עם כל הזהירות הנדרשת על מנת שלא לפגוע בקווי התשתית הללו. בין אם הם קווים מרכזיים העוברים באזורים בינעירוניים, או יער התשתיות הנרחב העובר מתחת לאדמה באזורים המיושבים. איתור קווי תשתית אלו כוללים את סוגי התשתיות שצוינו. כך שכל פגיעה בהם עלולה לייצר נזק כלכלי משמעותי ואף לסכן חיי אדם. מסיבה הזאת, לפני כל חפירה משמעותית בקרקע (בעיקר באמצעות צמ"ה) חשוב לבצע מהלך של איתור ומיפוי (מדידה)  תשתיות תת קרקעיות.

 

 

כיצד מבוצע איתור תשתיות תת קרקעיות?

  

·         איתור תת"ק בעזרת מפות קיימות ו/או איתור עיוור - כל קו תשתית שעובר באדמה אמור להיות מתועד במפות השטח המאוחסנות ברישומי הרשות המקומית ורשם המקרקעין, ואצל כול בעל תשתית כמו תאגידי מים וביוב, אגודות מים,  חברת מקורות, חח"י, חברות תקשורת, בז"ן, קצא"א,  תש"ן , צה"ל ואחרים. יחד עם זאת, גופים שמניחים תשתיות בשטח לא תמיד מקפידים על הגשת התיעוד הנדרש בצורה המדויקת הראויה, ולכן קשה להסתמך על כלי זה בלבד לצורך קבלת תמונה מלאה של קווי התשתית בתא שטח מסוים, מכאן שאנו נדרשים לעיתים לאיתור עיוור ללא ידיעת מיקום התשתיות במפה.

 

·         איתור בגלי רדיו - זהו למעשה לב ליבו של תהליך איתור תשתיות תת"ק והוא מבוצע באמצעות מכשור ייעודי השולח גלי קול ורדיו אל תוך הקרקע ובוחן את הגלים המוחזרים ממנה. באמצעות מדידת הפער בין הגל הנשלח ובין הגל המוחזר ניתן לזהות תבניות של עצמים בתוך השכבות העמוקות של הקרקע, ובכלל זה קווי תשתית כמו צינור פלסטיק, צינור בטון, צינור נחושת וכן הלאה.

 

·         איתור תשתיות באמצעי חפירה ו/או גישוש  -  במקרים מסוימים, התוצאות המתקבלות באמצעות מכשור הרדיו אינן חד משמעיות ואינן מספקות ובמקרה זה מבוצע איתור תשתיות באמצעות מחפרון ו/או  מכונת שאיבת עפר ו/או חפירת ידיים, קרי חפירה זהירה וחכמה במיקומים נבחרים לצורך חישוף קווי התשתית.

 

בסוף התהליך אמור הגורם המקצועי דהיינו - מאתר התשתיות ביחד עם המודד המוסמך , להיות מסוגל לבנות מפה מדויקת של כל קווי התשתית העוברים בקרקע.

 

מיפוי תשתיות - YSB

 

אנו בקבוצת האחים יעקובי YSB, מציעים שירותי איתור ומיפוי תשתיות תת קרקעיות תוך שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים ומהימנים  כמו 8000-RD, ראדר חודר קרקע משוכלל, החדרת מוליכים לתוך הצנרת המאותרת  (מסוג פלסטיק למשל) , אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון של כ- 20 שנה ויותר. תוכלו ללמוד עוד על שירותי איתור התשתיות שלנו וכן ליצור אתנו קשר בדרכי ההתקשרות הבאות:

 

טלפון: 03-9537111

פקס:  03-962-8602

דוא"ל: main@ysbgroup.com

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים