הגנת סייבר מערכות בקרה

הגנת סייבר בקרה

אתגר הביטחון המרכזי שמטריד את מרבית הארגונים בעולם הוא אתגר הגנת הסייבר. בכל יום שעובר, הולך ומתגבר קצב מתקפות הסייבר במרחב המדיני, העסקי, המסחרי והפיננסי וארגונים רבים מוצאים את עצמם מאותגרים יותר ויותר בניסיון לשמור על המערכות שלהם מפני תוקפי סייבר חיצוניים. בעידן זה תחום הגנת סייבר באמצעות בקרה צובר תאוצה ותהליך התפעול שלו הינו סטנדרטי וחיוני. בשורות הבאות נרחיב בזאת.

 

מה זה אומר הגנת סייבר בקרה?

האינטרנט הינו מערכת מידע אחת גדולה, שאליה מחובר העולם כולו. כיום, כמעט בכל ארגון ישנן מערכות מידע דומות אך כאלה שמיועדות לארגון בלבד וסגורות בפני כל גורם חיצוני. בטחון סייבר הוא התחום שעוסק בהגנה על מערכות מידע אלה מפני התקפות של גורמים חיצוניים, התקפות המבוצעות דרך תשתיות תקשורת שונות  לרבות דרך האינטרנט. בעבר, הגנת סייבר מיטבית דרשה התקנה של תוכנת אנטי וירוס על המחשב, כיום מדובר במערך שלם של מערכות אבטחת מידע, הפועלות במקביל וברציפות מול סוגים של איומי סייבר. בהתאם לכך, משימת הרחבה של הגנת סייבר בקרה הופכת למרכיב עיקרי בהצלחת הארגון להתגונן מפני מתקפות סייבר חיצוניות – בקרה רציפה על פעילות כלל מערכות ההגנה ועל מערכות המידע עצמן.

 

הגנת סייבר מערכות בקרה

 

הגנת סייבר תשתיות – מה כולל התחום?

כאמור, בשנים האחרונות הפך התחום של הגנת סייבר לתחום שכולל בתוכו מערך של כלים ומערכות הגנה, הפועלות במקביל ובאופן רציף. מערכות הגנה אלה כוללות שכבות שונות של תשתיות, רכיבי חומרה ורכיבי תוכנה – כולם נדרשים לעבוד בצורה מתואמת לחלוטין על מנת להבטיח חסינות מלאה של הארגון מפני חדירת תוקפים חיצוניים. אחד מרכיבי המפתח במערכות הגנה אלה הוא רכיב התשתיות שכולל בתוכו אלמנטים כמו תשתית התקשורת בארגון, שרתים, חדר בקרה, חיבורי תקשורת מרכזיים וכן הלאה. על תשתיות אלה מורכבים רכיבי חומרה כמו צגים, כוננים, ממשקי קלט פלט וכן הלאה ולבסוף שכבת התוכנה שמעניקה למערכת כולה את "המוח" שאחראי על ביצוע פעולות ההגנה הנדרשות.

 

הגנת סייבר מערכות בקרה – הגישה המערכתית להגנת סייבר

הגנת סייבר בעולם המודרני היא למעשה מערך שלם של מערכות שונות המספקות שכבות שונות של הגנה ובכל מערכת כזאת ישנן שכבות הגנה עצמאיות משל עצמן. הגנת סייבר מערכות בקרה היא ההגדרה שמשקפת את הגישה המערכתית שיש ליישם בתכנון, הקמה ואינטגרציה במערכות סייבר על מנת לקחת בחשבון ולתת מענה לכל סיכוני הסייבר הקיימים בארגון, החל מהזנת קוד זדוני דרך כרטיס מגנטי או כונן USB ובמתקפות סייבר רחבות היקף דרך האינטרנט ותשתיות תקשורת אחרות.

 

קבוצת האחים יעקובי, YSB היא אחת הקבוצות המובילות במשק הישראל בתחום היזמות עסקית, תעשייתית ותשתיתית ובעלת התמחות מיוחדת בתכנון, הקמה, אינטגרציה, שירות ואחזקה של מערכות טכנולוגיות מורכבות ורב שכבתיות. קבוצת אחים יעקובי עובדת כיום עם ארגונים עסקיים, מסחריים, צבאיים ולאומיים ומספקת גם בתחום של הגנת סייבר בכל שכבות ההגנה הנדרשות. לקבלת מידע נוסף, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-9537111 ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ועניין.

 

 

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים