זיהוי מקום לפי תמונה

 

פתרונות חנייה עירוניים- זיהוי מקום חניה ברחוב

 

שינוי המבנה הדמוגרפי משנה את החיים שלנו באופן שמחייב פתרונות מיידיים וזה בא לידי ביטוי בשלל היבטי החיים. בחיים העירוניים אנחנו עדים לצפיפות שעולה על גדותיה ואת המרחב הציבורי נגנז לטובת הפתרונות השונים לכלי הרכב. החדרת הרכבים להשכרה שעתית לצד הקצעת נתיבים לתחבורה ציבורית, על רקע הגדלת כמות כלי הרכב למשק בית הופכת את הנוף העירוני לבלתי אפשרי, בעיקר במונחים של מציאת חניה.

 

היצע מקומות החנייה הנגישים על הרחוב לציבור, אפילו כשמודבר על ציבור הדיירים שמתגוררים באותו הרחוב הוא לא פרופורציונלי בשום צורה ואופן להיצע הרכבים שקיים. וזה לא כולל את כמות הרכבים שנמצאים על הכביש שאינם שייכים למי שמתגורר על הרחוב, אבל כן מבקשים לחנות בו. העומס העירוני כידוע אינו מורכב מתושבי העיר בלבד, וכל הניסיונות לצמצם את כמות הרכבים שנכנסים לעיר שלא בבעלות התושבים לא באמת מצליחים להפחית את העומס.

 

זיהוי מקום חניה ברחוב

 

 

טכנולוגיה בשירות החיים- פתרונות חנייה חכמים

על רקע הצורך האמיתי שנולד במציאות הזאת יש לא מעט פתרונות הולמים ויצירתיים למדי, כאשר זיהוי מקום חניה ברחוב היא טכנולוגיה שטרם הוטמעה בישראל, כמוה יש עוד המון פתרונות שכבר קיימים ונמצאים בדרכם אלינו.

 

בשעה שחברות הביטוח מנסות לצמצם פערים ולספק פוליסות ביטוח על הטמבון כנגד כל נשיקות החנייה שמאפיינות את העיר, ברכבים של טסלה כבר מזמן יש מצלמות מרחביות שפועלות גם כשהמנוע כבוי והרחב חונה ומתריעות כשרכב אחר מתקרב קרוב מדי- במטרה למנוע חבטה.

 

כבר עכשיו קיימות בישראל כמה אפליקציות שמקלות על הנהג הישראלי באיתור החנייה שלו, אבל המודלים מורכבים ובשטח אלו לא תופסים תאוצה. רוב האפליקציות מבוססות על עקרון דומה שמתריע על חניונים שנמצאים בקרבת מקום לצד העלויות של החניון ומספר המקומות הפנויים בו. במקרים מסוים האפליקציה מקיימת יחסי מסחר עם החניונים ומאפשרת לקבל מחיר מוזל למשתמשי האפליקציה, אבל גם זה כנראה לא מניע חזק מספיק לעשות את השימוש המקסימלי באפליקציות.

 

מנגנון נוסף שעל בסיסו פועלות האפליקציות הוא מנגנון של שיתוף משתמשים. הוא לא מבטיח ראשוניות ואפילו לא נגישות אמיתית, אבל הוא כן מאפשר פוטנציאל משמעותי לניצול  המרחב הפנוי. בפועל החנייה תיתפס על ידי הראשון שיעבור לידה, עם או בלי האפליקציה, אבל השימוש בה בהחלט מקצר את זמן החיפוש במהלך שוטטות ואת יכולת התכנון העתידי, בהתאם.

 

פיתוח נוסף על בסיס שיתוף משתמשים מעלה רמה ומאפשר לבעלי חניות פרטיות לחלוק אותן עם דורשי חניות בחינם או בתשלום סימלי מה שמאפשר לשני הצדדים להנות מתמורה ותועלת.

 

פתרונות ציבוריים ויישום טכנולוגי

במהות שלה, הטכנולוגיה היא תמיד תולדה של צורך קיים שמתמודדים עמו זמן רב מספיק. פתרונות שנולדים מתוך הבעיה עצמה ומספקים מענה יעיל, אינטואיטיבי וידידותי. גם לטכנולוגיה יש אבולוציה משלה, ולכן נושר מעצמו מה שלא מספק תוצאה משמעותית בכל אחד מהקריטריונים הללו.

 

במקביל, הצורך רק הולך וגדל ואין ואקום ביקום, לכן פתרון שהוא לא טוב מספיק תמיד יוחלף בפתרון טוב יותר.

 

פיתוח תודעה ברת קיימא

כמו בכלכלה, גם בסוגיות של צפיפות, הגדלת הפתרונות הוא רק צד אחד של המשוואה, כאשר הצד השני מצוי בצמצום הבעיה. הסדרת שימוש קבוע עם החניון האזורי הוא תמיד הפתרון היעיל ביותר לשגרה משום שבחשבון של עלות מול תועלת, החסכון של זמן וכסף על דוחות וגרירת הרכב, להסדר עם חניון יש יתרון אדיר. באופן דומה גם לניצול המרחב הפנוי שיש בבניין לטובת חנייה חכמה המאפשרת לספק כמה מקומות חנייה גם במרחבים קטנים במיוחד. בעיקר בבניינים משותפים בהם אין חניון לבניין, אבל יש שטח ציבורי פנוי, ההחלטה לפנות את השטח לתועלת החנייה ולפנות למומחים שיתאימו את הפתרון המתאים ביותר לתנאים הקיימים אצלכם תהיה הנכונה ביותר.

 

קבוצת האחים יעקובי מתמחה למגוון של צרכים שונים ביניהם פתרונות של חנייה חכמה ולא רק. אם אתם מעוניינים להשקיע באופן האופטימלי את המשאבים שעומדים לרשותכם, צרו קשר עוד היום לטלפון מספר 03-9537111 ונשמח לעמוד לרשותכם עם בחינה מעמיקה של הצרכים והאפשרויות שלכם וייעוץ מקצועי בדבר האפשרויות שעומדות לרשותכם- לרבות הקמת הפרויקט מתחילתו ועד סופו.

 

 

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים