חדרי בקרה

חדרי בקרה

אף פעם לא רואים אותם אך הם תמיד מתנהלים אי שם מאחורי הקלעים. חדרי בקרה הם הלב הפועם של מרבית המערכות הטכנולוגיות המקיפות אותנו במרחבים ציבוריים, עסקיים, מסחריים ותעשייתיים. חדר בקרה הוא למעשה המרכז שאליו מתנקזות כל מערכות התפעול, הביטחון, התשתיות והמידע בארגון ושם מתבצעות כל הפעולות הנדרשות על מנת לוודא שמערכות אלה ממלאות את תפקידן.

 

מרכז בקרה מול יחידות קצה

כל מערכת כוללת בתוכה שורה של יחידות קצה ויחידת רכזת אחת. יחידות הקצה כולן מבצעות פעולות שונות בהתאם לייעוד המערכת ומתקשרות מול יחידת הרכזת. כך למשל, במערכת טלוויזיה במעגל סגור, יחידות הקצה הן המצלמות הפזורות בשטח ומשדרות תמונה אל מרכז הבקרה, בו מבוצע המעקב והתיעוד בפועל. חלק מן המערכות מבצעות את פעולתן בצורה אוטומטית לחלוטין לרבות בקרה עצמית וחלקן דורשות מעורבות רבה יותר של מפעיל אנושי. בכל מקרה, כלל המערכות בארגון מתנקזות בסופו של דבר למרכז בקרה אחד, שנקרא חדר הבקרה וממנו מתבצעת השליטה על כל המערכות יחד.

 

חדרי בקרה

 

תכנון והקמה של חדרי בקרה

המשימה של תכנון והקמה של חדרי בקרה היא משימה מקצועית, שמחייבת ידע מולטי דיסציפלינרי בכל סוגי המערכות השונות הפועלות בארגון: טלוויזיה במעגל סגור, בקרת כניסה, גילוי אש, מניעת פריצה, מיזוג אוויר, תשתיות (תקשורת, חשמל, מים וגז) ומערכות תפעוליות ייחודיות לארגון הספציפי (למשל מערכות ייצור או מערכות מידע). חדר הבקרה, צריך להיות מתוכנן בדיוק למטרה הזאת – לקלוט את כל המידע מכל המערכות, לאפשר שליטה חוזרת ביחידות הקצה של כל המערכות ולאפשר בקרה אוטומטית ואנושית נוחה ויעילה – משימה שסביבה התפתח תחום מקצועי של תכנון והקמת חדרי בקרה, העומד בפני עצמו.

 

איך מקימים חדר בקרה?

הקמת חדרי בקרה היא כאמור, משימה סופר מקצועית המבוצעת על ידי גורמים המתמחים ספציפית בתחום זה. תהליך ההקמה מתחיל כמובן בתכנון שלוקח בחשבון את כל סוגי המערכות הפועלות בארגון ואת הצורך במודולריות מרבית עם יכולת התאמה והשבחה לאורך זמן. בהמשך לכך, נדרשת היכולת לבצע אינטגרציה של כלל המערכות לכדי חדר אחד דרכו ניתן למקסם את יכולת השליטה של המפעיל האנושי באמצעות פאנל בקרה מתקדם, שיודע להתממשק לכל המערכות השונות בצורה נוחה ויעילה.

 

קבוצת האחים יעקובי, YSB היא אחת החברות המובילות בישראל בתחום היזמות העסקית, התעשייתית והתשתיתית. הקבוצה מתמחה בתכנון, הקמה, אינטגרציה, שירות ואחזקה של מערכות מורכבות ואחת מהן היא של חדרי בקרה מתקדמים בהתאם לכל ארגון. לחברה המתמחה בתכנון והקמה של חדרי בקרה בעולם העסקי, המסחרי, התעשייתי, הצבאי והלאומי. לקבלת פרטים נוספים צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-9537111 ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ועניין.

 

 

 

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים