מערכות בקרה לחניון

זוכרים את המראה של הבוטקה המוצב בכניסה לחניון ובתוכו קופאי שלא מוצא את ידיו ורגליו בניסיון לבצע בו זמנית הנפקה של כרטיסי כניסה לרכבים הנכנסים לחניון, גביית תשלום מהרכבים היוצאים והכוונת רכבים למקומות פנויים? אז המראה הזה כבר כמעט ואינו קיים ולא בכדי. כיום, כל תהליך בקרת הכניסה והיציאה והכוונה של רכבים בחניון מנוהל באמצעות מערכות בקרה לחניונים – מערכות ממוחשבים שיודעות לבצע את כל הפעולות בצורה אוטומטית לחלוטין ולייתר את הצורך במפעיל אנושי.

 

איך עובדת מערכת בקרה לחניון?

 

מערכות בקרה לחניון היום היא הרבה יותר מאשר זיהוי כניסת כלי רכב נכנסים ויוצאים ותיעוד שעת הכניסה והיציאה שלהם. המערכת מתממשקת למגוון רחב מאוד של תתי מערכות הכוללות מערכת עם מערכת חיוב שמקבלת נתונים על מועד הכניסה של הרכב לחניון ובהתאם לכך קובעת את גובה התשלום שצריך לשלם בעל הרכב וגם גובה אותו ממנו באמצעות עמדת תשלום אוטומטית הממוקמת בשטח החניון או ביציאה מהחניון. בכדי לזהות את כלי הרכב הנכנסים והיוצאים מהחניון, רבים מהחניונים עושים כיום שימוש במצלמות הנקראות מצלמות LPR אשר יודעות לקרוא באופן אוטומטי את מספר הרישוי של הרכב. יחד עם זאת, גם בחניונים אלה מונפק לבעל הרכב כרטיס כניסה, על מנת שישמש אותו בביצוע התשלום לפני היציאה מהחניון באמצעות עמדות התשלום האוטומטיות.

 

איפה חונים?

 

מערכת בקרה לחניון אינה כוללת רק בקרת כניסה, יציאה ותשלום על החניה אלא מאפשרת גם הכוונה של הרכבים החונים למקומות חניה פנויים. כולנו מכירים את פנסי ה"אדום-ירוק" הקיימים כיום במספר חניונים הגדולים כאשר מטרתם היא לסמן לנהגים האם המקומות פנויים (ירוק) או תפוסים (אדום). מערכות אלו עברו התפתחות טכנולוגית משמעותית בשנים האחרונות ואליהם הצטרפו גם מערכות שילוט מתקדמות המתריעות לנהג על מספר המקומות הפנויים בכל קומה או שורת חניון. בנוסף פותחו מגוון אפליקציות מובייל המעדכנות את הנהג על מספר מקומות פנויים בחניון ואפילו בכל שורה ושורה. בארגונים גדולים שבבעלותם מגרשי חניית עובדים גדולים ניתן לכוון את העובדים למקום חנייה ייעודי יומי ובכך לייעל את שימוש בחניון. בנוסף, הקצאת מקום ייעודי מצמצם בצורה משמעותית את הנסיעות של כל רכב בחניון ומוריד את רמת זיהום האויר. 

 

חיסכון בעלויות, שיפור השירות ושיפור שורת הרווח

 

מערכות בקרה לחניון הן פתרון טכנולוגי שתורם לחניון בשלושה מובנים:

 

• חיסכון בעלויות – חיסכון בעלויות כוח אדם בהיקף עלויות של עשרות אלפי שקלים בחודש בגין עלויות שכר של קופאים, אחראי משמרת וכדומה.

 

• שיפור השירות – מערכת בקרה לחניון יודעת לבצע את תפקידה בצורה חלקה ובלתי מורגשת ובכך מסייעת בזרימה חלקה יותר של כלי הרכב פנים והחוצה במינימום אינטראקציה מטרידה עם הנהגים.

 

• שיפור שורת הרווח – בשורה התחתונה, חניונים המפעילים מערכות בקרה לחניונים, זוכים לתנועה רבה יותר של כלי רכב הבוחרים בחוויית החניה הנוחה והמהירה, מה שבשילוב עם החיסכון בעלויות מוביל לשיפור ישיר בשורת הרווח של בעלי החניון.

 

 

קבוצת האחים יעקובי, YSB מציעה פתרונות מגוונים לחניונים ומתחמים ציבוריים שונים ובכלל זה מערכות בקרה לחניון. החברה מסייעת בהתאמת המערכת לצרכי החניון, בבניית הממשקים עם מערכות קשורות ובהתקנת המערכות ואחזקתן. לפרטים ומידע נוסף תוכלו לפנות לאתר האינטרנט של החברה או ליצור קשר בטלפון 073-2367610 עם כל שאלה המעסיקה אתכם בנושא של בקרת חניונים.

 

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים