בקרת מבנים

כיום אין כמעט אף מערכת ביתית שאנחנו לא יכולים לשלוט בה באופן עצמאי וידני ובלא מאמץ ועדיין רבים חושבים שהרעיון של בית חכם שינהל עבורם את כל המערכות הביתיות זה רעיון נהדר. אבל מה קורה במבנים גדולים כמי בתי מלון או מגדלי משרדים? מי יכול לוודא שכל האורות כבויים, שכל המזגנים כבויים, שאין אף אחד תקוע באחת המעליות ושרגע לפני שנועלים את הבניין אף אחד לא נמצא בתוכו? בשביל זה ובשביל עוד הרבה פעולות שונות ומגוונות יש מערכות בקרת מבנה.

 

מה זה בקרת מבנה?

 

מערכת בקרת מבנה היא מערכת המחוברת לכלל מערכות התפעול של המבנה ושולטת בפעולה שלהן על מנת לאפשר שליטה מלאה וקלה. במגדלי משרדים, בתי אבות, בתי מלון, אוניברסיטאות וכדומה ישנן מערכות רבות שאחראיות על אלמנטים שונים במבנה: מערכת מיזוג אוויר, מערכת חימום, מערכת בקרה לאיכות אוויר, מערכת לבקרה על ניצולת אנרגטית, מערכות תאורה, מערכות פיזור וגיבוי חשמל, מעליות, מערכות אבטחה ומעקב במעגל סגור, מערכות בקרת כניסה, אזעקות, מערכות בטיחות אש ועוד. המדובר בהמון מערכות שברבות מהן ישנה חשיבות רבה לניהולם השוטף בזמן אמת וזאת בדיוק המטרה של מערכות בקרת מבנה.

 

כיצד פועלות מערכות אלה?

 

מערכות המיועדות לבצע בקרת מבנים הן מערכות ניהול מבוססות גלאים ותוכנה, המתממשקות לכל המערכות הפועלות בבניין ויודעות לקלוט ולשלוח אליהן נתונים, הן באופן ידני באמצעות מפעיל המערכת והן באופן אוטומטי על פי הגדרות שהוזנו מראש. כשמה כן היא, עיקר פעולת המערכת מבוססת על בקרה של פעולות המערכות האחרות על בסיס "אירועים" שהוגדרו לה מראש. כך למשל, יודעת המערכת לזהות אירועי תקלה במערכות בטיחות אש, חשמל או אנרגיה, לזהות אירועים שהוגדרו כבזבוז במערכות מיזוג אוויר ותאורה, לזהות אירועים של תנועה בלתי מורשית במערכות בקרת כניסה, מעליות וטלוויזיה במעגל סגור וכדומה. "אירוע" יכול להיות גם זמן שבו פעולה אמורה להתבצע כמו למשל, סגירת כלל המזגנים של מבנה בשעה 12:00 בלילה. המערכות יכולה לתת התראה למפעיל או לבצע פעולה שהוגדרה לה מראש כחלק מההתמודדות עם האירוע.

 

קבוצת האחים יעקובי, YSB מציעה פתרונות מתקדמים בתחום של בקרת מבנה ובכלל זה מערכות מובנות ישירות מן המדף ומערכות בהתאמה אישית על פי צרכי הלקוח. שלנו תוכלו למצוא מידע מקצועי נוסף על הנושא של בקרת מבנים, וכן תוכלו ליצור איתנו קשר בטלפון 03-5455444 בכל שאלה בעניין לקראת קבלת החלטה על התקנת מערכת בקרת מבנה.

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים