מערכות חניה

כל מה שצריך לדעת על חידושים בתחום מערכות חניה

המציאות של שנת 2022 היא מאד ספציפית ולמרות שניתן היה לצפות שאחרי שנתיים של קורונה תהיה האטה בצמיחה הכללית, לפחות בתחום הרכב אנחנו רואים מגמה הפוכה. מצד אחד יש עליה בכמות הרכישות של כלי רכב וכפועל יוצא מזה כמות גדולה יותר של כלי רכב על הכביש. מצד שני יש עיכובים משמעותיים במערכי ההובלה והשינוע שמובילים למחסור ברכבים וגם בחלקי חילוף, מה שמייצר מחסור גם בשוק רכבי היד שנייה. מצב כזה של מחסור מייצר ביקוש עודף. פרושו של דבר הוא שעל רקע החשש נובע כתוצאה מהמחסור, אנשים קונים יותר רכבים ממה שהם צריכים באמת, מתוך החישוב שאם בעתיד הקרוב הם אולי יזדקקו לאחד ולא יהיה בנמצא, הם מנסים להצטייד מבעוד מועד.

 

מה התוצאה? המון רכבים על הכביש, המון רכבים שתופסים חניות ומונעים לעיתים רחוקות, המון עומס, המון פקקים ומעט מאד מקומות חנייה. במקביל לזה, רוב המדינה נמצאת בבנייה, בין אם זה חיזוק מבנים ובין אם זה הקמות חדשות- אילו מייצרים עומסים בגלל חסימות כבישים וביטול חניות רחוב ואף חניות במרחבי חניונים. כמו כן ישנה השקעה כלל ארצית בתשתיות של תחבורה ציבורית לרבות הרכבת הקלה שגם היא בתורה מייצרת עומסים, מובילה לחסימת כבישים וביטול חניות.

 

מערכות חניה

 

 

מה המשמעות? בשורה התחתונה ובפרט במונחים של חניה, בעיקר באזורים עירוניים- אנשים חווים מצוקה של ממש. שעות רבות מתבזבזות על חיפוש חנייה, תוך שריפת דלק ללא תכלית ופגיעה באיכות הסביבה שרק לעיתים רחוקות מתגלה חניה לגיטימית וחוקית בעוד שלרוב אנשים מוצאים את עצמם פשוט "זורקים את האוטו".

 

פתרונות חנייה במציאות המודרנית

במציאות הנוכחית ובפרט בערים הגדולות אנשים שאין חניה בבניין שלהם לא יכולים יותר להסתמך על חניה ברחוב ונאלצים להגיע להסדר עם החניון המקומי על מנת להבטיח לעצמם מקום חנייה. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על רכבים חשמליים שדורשים עמדת טעינה ובבניין אין אחת, מסיבות כאלה ואחרות.

 

החניונים מצידם אמנם נמצאים בשפע של ביקוש בכל הזמנים, אבל גם אלו נאלצים לייצר פתרונות יעילים ומהירים לביקוש הגואה והצורך שאין ממנו מנוס. שטח של חניון הוא שטח נדל"ני יקר להחריד ובפרט כאשר מדובר על חניונים בשטח פתוח באמצע אזור עירוני זה נדלן שאין לו מחיר, וחוסר ייעול וניהול אופטימלי של השטח יהיה בזבוז משווע.

 

איך ניהול יעיל וכלכלי של חניון בא לידי ביטוי

לניהול של חניון יש היבטים שונים ויש דרכים שונות ומגוונות ליעיל את התנהלותו הסדירה של החניון בפרט בהיבטים כלכליים שלו. מציאת דרכים שבאמצעותן ניתן להתייעל בניהול החניון היא מומחיות בפני עצמה. היבטים הניהול השונים מתייחסים ל:

 

1- ניהול מקום- בין אם זה באמצעות תכנון אלכסוני של מקומות החנייה על מנת להגדיר את כמות החניות שיכולות להיכנס לשורה, ובין אם זו בחירה בחניון אוטומטי שמאפשר לנצל את המקום לטובת אחסון הרבה יותר כלי רכב בשיטה שדומה לקובייה הונגרית. ייעול ניצול המקום הוא כנראה הרכיב המשמעותי ביותר, אבל הוא לא היחיד במערך הגדול שנוגע לחניון.

 

2- פיקוח ובקרה- קיומו הסדיר של חניון תלוי בסופו של דבר ביכולת הפיקוח והבקרה של החניון. הניהול שלו מצוי ביכולת למדוד, לעקוב ולפקח על הבאים והיוצאים הן למען גביית התשלום והן למען השמירה על הסדר הטוב. איך זה נעשה זה עניין נוסף, משמעותי לא פחות, אבל ההיבט הזה חייב להתקיים 24/7.

 

3- שימוש בטכנולוגיה- השימוש בטכנולוגיה בניהול מערך החניון מאפשר לחסוך בחומרי גלם  ובכח אדם, ובמקביל לספק שירות מקצועי, יעיל, אמין ועקבי לאורך כל שעות היממה.

 

אם אתם זקוקים לפתרונות ייעול לחנייה, בין אם זו חניית הבניין, בין אם אתם רוצים להקים חנייה לבניין ובין אם אתם מחפשים שירות לניהול חניון ציבורי- לנו יש את כל הפתרונות עבורכם.

 

קבוצת האחים יעקובי מנהלת בתחום התשתיות והתעבורה ובעלת ניסיון רב במגוון הקמות, תהליכים ואספקת פתרונות בעלי אופי שונה ובתנאים מגוונים. במידה ואתם זקוקים לייעוץ או פתרון מעשי, נשמח לעמוד לרשותכם בכל צורך שיעלה. טלפנו עוד היום לטלפון 03-9537111 ואחד מנציגינו יוכל לסייע עם כל שאלה.

 

 

 

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים