מערכות תשלום לחניון

החניון המודרני הוא חניון שפועל כולו באופן אוטומטי לחלוטין ללא צורך במעורבות אדם (למעט עניינים של אבטחה ותחזוקה כמובן). הפעלה אוטומטית זו נשענת על מערכות בקרת כניסה חכמות המסוגלות לזהות כלי רכב על פי מספר הרישוי ולרוב המקרים על פי כרטיס המונפק לכל כלי רכב עם הכניסה לחניון. ביציאה מן החניון, יודעות מערכות אלה לזהות את הרכב היוצא ולבדוק האם ביצע תשלום עבור החניה בטרם ייפתח שער היציאה. לצורך ביצוע תשלום זה, נעזר החניון באחת ממגוון מערוכת תשלום לחניון הקיימות כיום בשתי תצורות שונות שעליהן נדבר ממש עכשיו.

 

שתי תצורות לגביית תשלום חניה בחניון

 

מערכות תשלום לחניון המיושמות כיום בחניונים בכל רחבי העולם הן מערכות הנשענות על אחת משתי התצורות הבאות:

 

תשלום חניה בעמדות תשלום לפני היציאה – בעל הרכב מקבל כרטיס כניסה עם הכניסה לחניון ובטרם הגעתו לרכב לצורך יציאה מן החניון, עליו לעבור בעמדת תשלום כזאת ולבצע את התשלום במזומן או בכרטיס אשראי. מודל זה מבטיח שבזמן ההגעה לשער היציאה, תתבצע היציאה במהירות וללא עיכובים ובכל תישמר זרימה יעילה של התנועה בחניון.

 

תשלום חניה בשער היציאה – מערכות בקרה כניסה מזהות את הרכב באמצעות קריאת מספר הרישוי ו/או באמצעות כרטיס חניה וממש בשער היציאה מאפשרות לנהג לשלם את עלות החניה, לרוב באמצעות כרטיס אשראי בלבד. מודל זה גם הוא יכול להתבצע במהירות אך לרוב יוצר פקקים סביב שער היציאה ופוגע בזרימת התנועה בחניון.

 

ישנו כמובן המודל הידני שמצריך נוכחות של קופאי בכל שער כניסה ויציאה של החניון, אך זהו המודל הכי פחות יעיל והיקר ביותר לחניון. כיום ניתן לזהות מגמה ברורה למעבר של כל החניונים מתפעול ידני באמצעות קופאים, לתפעול אוטומטי באמצעות מערכות ממוחשבות מותאמות.

 

ממשקי מערכות חניון

 

בהזמנת מערכות תשלום לחניון, חשוב לבחון את אופן ההתממשקות של מערכת התשלום עם מערכות אחרות ובראשן מערכת בקרת הכניסה. שתי מערכות אלה עובדות יד ביד ומעבירות נתונים זו לזו על מנת להשלים את תהליך החניה והתשלום מקצה לקצה. כיום קיימות מערכות שמשלבות בתוכן את שתי הפונקציות של בקרת כניסה ותשלום במערכת אחת

 

קבוצת האחים יעקובי, YSB בע"מ מייבאת, משווקת ומעניקה שירות למגוון רחב של מערכות תשלום לחניון ומערכותיה פרושות בשורה ארוכה של חניונים ברחבי הארץ. על המערכות שלנו תוכלו ללמוד עוד , וכן תוכלו ליצור איתנו קשר בטלפון 03-9632010 בכל שאלה ועניין.

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים