מערכות Scada

שליטה, בקרה ופיקוח

 

תהליכים רבים בתחום התעשייה כוללים איסוף נתונים רחב היקף פעמים רבות וגם דורשים פיקוח צמוד כדי להבטיח את הצלחתם. אלה יכולים להיות תהליכים הקשורים בתשתיות ציבוריות למיניהן, כמו תשתית המים והביוב, רשת החשמל שבערים וביישובים השונים וכן תשתיות גדולות ונרחבות הרבה יותר כמו אלו הרלוונטיות למערכות תקשורת מתקדמות. באמצעות מערכות SCADA – Supervisory Control and Data Acquisition ניתן לעשות זאת בצורה יעילה, תוך שילוב פתרונות טכנולוגיים מהמתקדמים ביותר.

 

שילוב בין תתי מערכות שונות

 

מערכות SCADA בנויות באופן עקרוני ממספר תת מערכות:

 

מערכת גלאים האוספת את המידע הנדרש לאותו תהליך כגון: טמפ', לחצים, מיקום פיסי ולמעשה כל פרט הניתן למדידה.

בקרים המנתחים את המידע המתקבל ופוקדים על פעולות לביצוע לפי תוכנית שנקבעה מראש.

 

ממשק משתמש, המקשר בין הבקרים  לבין משתמש הקצה באמצעותה יכול אותו מפעיל אנושי לשלוט בתהליך עצמו ולפקח עליו.

תשתיות תקשורת האחראיות על החיבור שבין יחידות הקצה למערכת הבקרה ולמשתמש עצמו.

 

מערכת SCADA כוללת את כלל מרכיבי המשנה ויחד הם מאפשרים למשתמשים את הבקרה הנדרשת עבור הפרויקט. ניתן כיום למצוא את המערכת, על כל חלקיה, בתשתיות ציבוריות גדולות מאד, ובתשתיות פרטיות. היא נמצאת במתקנים פרטיים וציבוריים, כמו שדות תעופה, אוניות ואפילו בתחנות החלל. אפשר למצוא אותה במערכות מיזוג אוויר, מערכות אוורור וחימום ובמערכות נוספות הפועלות באותו מתקן.

 

להתאים לכל תשתית

 

מערכת SCADA יכולה להתאים למספר רב של תעשיות וכן כזו שניתן לבנות אותה בהתאמה אישית, תוך התייחסות לצרכיו הנקודתיים של הלקוח, של התשתית ושל הפרויקט. התוכנה, בהיותה מותאמת למשתמשים אנושיים, ידידותית מאד וכוללת מגוון של כלים הלוקחים חלק בתהליך העבודה. היא מתבססת על חידושים ופיתוחים טכנולוגיים מובילים ומצליחים, פרי פיתוח של מיטב המומחים.

 

זקוקים לפתרונות מתקדמים ויעילים לצורך שליטה ובקרה על תהליכים שונים בתעשייה? קבוצת האחים יעקובי, YSB היא הכתובת הנכונה. החברה מתמחה בפתרונות שונים הרלוונטיים לשלבי התכנון, ההקמה, השירות והתחזוקה הקשורים לפרויקטים טכנולוגיים מסוגים שונים. לסקירת תחומי פעילותה, לחצו ולקבלת פרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-5455444

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים