מצלמות שליטה ובקרה

הקמה, שדרוג ותחזוקה של חדרי בקרה

חדר בקרה הוא מרכז לוגיסטי שמספק גישה לכל השדרים והקולטים שמחוברים אליו. השדרים והקולטים מרושתים בהתאם לדפוס מסוים ועל פי הצורך וחדר המבקרה מהווה את המשכן שמרכז את כל המידע שנאסף מתוך הרשת שמתנקזת אליו. חדר הבקרה הוא בעצם סוג של חמ"ל אשר משמש כמח של מרחבים מרושתים באופנים שונים. בעוד שהקולטנים שמחוברים לחדר הבקרה שהם בדרך כלל מצלמות, הן אלו שאוספות את המידע. כשלעצמן, בתוך המצלמה, המידע חסר משמעות, אלא אם כן אפשר יהיה לתעד אותו, לשלוף אותו, לעבד אותו ולעשות בו שימוש. חדר הבקרה משמש בדיוק לזה.

 

ישנו מגוון די גדול של צרכים לשם מוקמת רשת מצלמות עם חדר בקרה, בין היתר חדר בקרה יכול להיות בתוך בית קולנוע- כאשר במקרה של בית קולנוע, מחדר הבקרה שלו  מנהלים את כל ההקרנות וגם את שטחי הפרסום שמעטרים בדרך כלל את בתי הקולנוע השונים. חדר בקרה יכול להיות גם של מערכת הרמזורים העירונית, וחדר בקרה יכול להיות גם זרוע המערך הבטחוני של מרכז, בניין או אפילו בית פרטי- בהתאם לצרכים שלו.

 

 

חדרי בקרה

 

התקנת מצלמות שליטה ובקרהמצלמות אבטחה, שליטה ובקרה הפכו לעניין שבשגרה בחיים של כולנו והביאו עמן הרבה יותר סדר, נוחות וגם תחושה של ביטחון ושליטה. מעבר ליכולת התיעוד שלהן, בהרבה מאד מקרים עצם קיומן מהווה מקור הרתעה משמעותי שמספק מענה מעולה לצורך שלשמו הותקנו מלכתחילה, ולא אחת- זה גם מספיק, אבל לא תמיד.

 

ישנן סיבות שונות להתקנת מצלמות שליטה, בקרה ואבטחה כשאספקת ביטחון והגנה היא המרכזית שבהן, אבל מעקב למטרות שמירה על סדר וארגון הסביבה היא גם סיבה מרכזית ומשמעותית להתקנת מצלמות, כך למשל בכניסה למקומות תעסוקה לדוגמה.

 

תכנון נכון של מערך מצלמות שכולל ייעוץ מקצועי יאפשר להתאים את הפתרון הטוב ביותר לצורך הספציפי בציוד המדובר.

 

תכנון, ניהול ותפעול מערכת בקרה ממוחשבת

 הטכנולוגיה העדכנית מעניקה גישה למגוון עשיר של פתרונות קצה במגוון של יישומים בטווח מחירים רחב להפליא. טכנולוגיה כשלעצמה מאופיינת בנוחות השימוש והתפעול שמהווים את מה שהופך אותה לטכנולוגיה- היכולת לספק פתרון שימושי, כלומר קל ונוח לשימוש.

 

כתוצאה מכך, בפועל, התקנה של מערכת מצלמות ואפילו הקמה של חדר בקרה פעיל היא פעולה שגם אדם מן השורה יוכל לעשות לבד. יחד עם זאת, גימור של מערכת מקצועית שמותקנת כהלכה ומתנהלת כהלכה, זה כבר עניין של מומחיות. כאשר מעוניינים במערכת שתשרת מערכים משמעותיים- מקצועיות ההתקנה עומדת בבסיסו של הניהול האפקטיבי ושל הצדקת קיומה של המערכת כולה.

 

תכנון והקמת מערכת בקרה ממוחשבת

בהעדר חדר או מערכת בקרה למערכת מצלמות תהיה מעט מאד תועלת. נכון, התפקיד ההתרעתי שלהן עדיין יהיה בעינו, אבל חשוב לזכור שזהו לא התפקיד היחיד של מצלמות, וגם לא התפקיד המרכזי.

 

מערך תיעוד מצלמות דורש יכולת עבודה ועיבוד של החומרים. לצורך כך יש צורך בנגישות החומרים שנאספים וכמובן שמירה שלהם. הדרישה לגשת לחומרים חייבת להיות מיידית, אחרת ערכן של המצלמות הולך לאיבוד, ולכן לרוב מערכת הבקרה תדרוש נגישות פיזית.

 

תכנון מקצועי של מעגל מצלמות עם מערכת בקרה הוא השלב החשוב ביותר בתפעול יעיל של כל המערכת. למרות שמחיר הוא שיקול משמעותי והטכנולוגיה חשובה לא פחות, בסופו של דבר תכנון נכון יפצה על איכות תמונה, אבל ידע למתוח את הגבול לסף המינימלי לשימוש- לצורך הדוגמה. תכנון מקצועי כולל טווח צילום, טווח שמירה ותיעוד, נגישות לניתוח ועיבוד החומרים והתאמה אישית לצרכי הפרויקט. למרות הדמיון העקרוני בין הפרויקטים השונים בתחום זה, בסופו של דבר ואפילו כמו שעולה במאמר קצר זה- אופי הפרויקטים משתנה בין האחד לשני וכך גם ההיקפים שלהם. לכן תכנון המערכת תמיד יהיה פרטני וספציפי לפרויקט וללקוח.

 

קבוצת האחים יעקבי מתמחה במתן בתחומי תשתית, תעבורה, חניונים, בקרה, מערכות צילום ועוד. הקבוצה מספקת פתרונות לפרטיים, עסקיים ומוסדיים ומנוסה בשלל פרויקטים בהיקפים שונים. לקבלת ייעוץ והצעת מחיר צלצלו עוד היום לטלפון מספר  ונציג מטעמינו ישמח לעמוד לרשותכם.

כדאי לדעת שגם בפרויקטים קטנים וזניחים לכאורה, או כאלה שנדמה שאפשר להוציא לפועל לבד, חשוב לקבל ייעוץ מקצועי על מנת להפיק את המיטב מההשקעה.

 

 

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים