מערכות בקרה תעשייתיות

בקרה תעשייתית הוא מונח גג שמתאר את כלל האלמנטים החשמליים והאלקטרוניים שבאמצעותם מבוצעת בקרה על תהליכים ומערכות תעשייתיות. במובנים רבים, מערכת בקרה תעשייתית היא הלב של כל מערכת תעשייתית כשבלעדיה תוכל המערכת התעשייתית לפעול בצורה מתואמת שתאפשר לה להשיג את יעודה. כך למשל, בקרת התנועה הוא תחום המבוסס על מערכת חשמל ארצית ייעודית שאחראית על הפעלתם של הרמזורים (למכוניות ולהולכי רגל גם יחד). מערכת זו יכולה אמנם לפעול במובן של החלפת אורות ברמזור, אבל בכדי לאפשר למערכת להשיג את יעודה, קרי בקרת תנועה ושליטה בתנועת כלי הרכב והולכי הרגל בכביש, נדרשת מערכת בקרה תעשייתית שתוכנתה בדיוק למטרה זו ויודעת לעבוד בצורה מתואמת לחלוטין עם כל מרכיבי המערכת התעשייתית.

 

סוגים של מערכות בקרה תעשייתיות

 

מערכות בקרה תעשייתיות הן מערכות שמיועדות למלא שלושה תפקידי בקרה מרכזיים:

 

SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) – פיקוח ורכישה/ איסוף מידע באמצעות אותות מקודדים הנשלחים לצרכני הקצה (למשל רמזורים) דרך מערכת תקשורת ייעודית.

 

DCS (Distributed Control Systems) – מערכת בקרה מבוזרת המיועדת לפקח ולנהל בקרה על תהליכים תעשייתיים מבוזרים כמו ייצור ואספקת חשמל, טיפול במי ביוב, ייצור מזון, ייצור מכוניות וכן הלאה.

 

PLC – בקר לוגי ניתן לתכנות המיושם במערכות תעשייתיות קטנות יחסית בכדי למלא את ייעודן של מערכות SCADA ו-DCS באופן נקודתי יותר.

 

לכל סוג של מערכת תעשייתית, בכל היקף וגודל, ישנם פתרונות מערכת בקרה תעשייתית המיועדת לאפשר את הפעלת המערכת בצורה תקינה ותחת שליטה ממוחשבת. יכולת זו היא קריטית בכל מערכת תעשייתית וכל תקלה בה יכולה להוביל לנזק של ממש, החל מנזק כלכלי וכלה בנזק בחיי אדם. מהסיבה הזאת, ישנה חשיבות רבה לבחינה של מערכות בקרה תעשייתית והתאמת מערכת הבקרה למערכת התעשייתית שעליה היא נועדה לשלוט, בצורה מאוד מדויקת. כמו כן, חשוב מאוד שהמערכות תותקנה בצורה מקצועית ואחראית על ידי גורמים מומחים בתכנות המערכות ובתפעולן.

 

מציעה מגוון פתרונות של מערכת בקרה תעשייתית למגוון רחב של מערכות ותהליכים תעשייתיים בתחום החשמל, המים, הביוב, התנועה והייצור התעשייתי. לרשותנו ידע מקצועי רב, מומחים ענפיים מובילים וכמובן מערכות מתקדמות בחזית הטכנולוגיה. לפרטים נוספים על מערכות הבקרה שלנו, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 073-2531444.

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים