מערכת בקרת כניסה ונוכחות

בקרת כניסה הוא תחום נרחב שעוסק בכניסה של בני אדם ושל כלי רכב למתחמים סגורים. מערכת בקרת כניסה ונוכחות היא בהגדרה מערכת שעוסקת בבקרה על כניסה של בני אדם, כשהמטרה המרכזית שלה היא זיהוי ותיעוד התנועה פנימה והחוצה. איך פועלות מערכות בקרת כניסה למקומות עבודה ומהי התרומה המרכזית שלהן לעסק/ ארגון? על כך בשורות הבאות.

 

כיצד פועלת מערכת בקרת כניסה?

 

כפי שאמרנו קודם לכן, שתי הפונקציות המרכזיות שממלאת מערכת כזאת הן זיהוי ותיעוד. בתצורה הקיצונית והחדשנית ביותר של מערכות בקרת כניסה, זיהוי הגורמים הנכנסים והיוצאים מתבצע באמצעות זיהוי ביומטרי של תווי פנים או טביעת אצבע. יחד עם זאת, טכניקת זיהוי זו נעשית לרוב בחללים באבטחה גבוהה במיוחד. מרבית מערכות בקרת הכניסה מבוססות על זיהוי העובד באמצעות כרטיס מגנטי או RFID (תג זיהוי אלחוטי) – העובד מעביר את הכרטיס או התג מול מכשיר קריאה ייעודי והמערכת מזהה את בעל הכרטיס ומתעדת את התאריך והשעה.

 

מהי התרומה המרכזית של מערכות אלה לארגון?

 

מערכות בקרת כניסה נועדו למלא שתי מטרות מרכזיות:

 

ניהול כוח אדם

 

באמצעות תיעוד תנועות הכניסה והיציאה של העובדים, יכול הארגון לקבל פרטים על שעות העבודה של העובד, יציאות מורשות או בלתי מורשות במהלך היום וכן הלאה. על בסיס נתונים אלה מגבש הארגון את שכר העבודה לעובד, במקרה של עבודה לפי שעות, או לחילופין, יכול הארגון לפקח על נוכחות העובד בעבודה במקרה של שכר גלובלי.

 

אבטחה

 

מערכת בקרת כניסה יכולה להגביר את רמת האבטחה באמצעות זיהוי הגורמים הנכנסים ויוצאים ממתחם סגור מאובטח ולמנוע מצב של אנשים שמסתובבים במתחם מבלי שאף אחד יודע את זהותם. כמו כן, מערכת בקרת כניסה לדלת מאפשרת ליצור מידור כניסה באמצעות מתן הרשאות לגורמים ספציפיים שרק הם יכולים לעבור באותה הדלת באמצעות הכרטיס או התג שלהם. מערכות אלה יכולות לסייע לארגון גם בחקירות פשיעה ארגונית ממש כמו מערכת טלוויזיה במעגל סגור.

 

חברת האחים יעקובי, YSB בע"מ משווקת, מתקינה ומתחזקת מערכות בקרת כניסה לעובדים ואורחים עבור מגדלי משרדים, משרדים פרטיים, מפעלים ומקומות עבודה בכלל, בכל רחבי הארץ. על המערכות שלנו תוכלו ללמוד עוד של החברה, וכן תוכלו ליצור איתנו קשר בטלפון 03-5455444 בכל שאלה ועניין המעסיקים אתכם בתחום זה.

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים