מערכת בקרת רמזורים

 

רמזור חכם זה עניין של פיקוח נפש- על החשיבות של בקרת רמזורים

בקרה של רמזורים הוא שם כללי לכל הפעולות שכוללות את תהליכי הניהול, בקרה, תפעול, פיקוח ותזמון של רמזורים על הסגנונות השונים שלהם. זה כולל תזמון, מעקב, תפעול, הענות, פריסה, ניתוח דפוסים ויישום תובנות. ישנן אסטרטגיות שונות לביצוע ניהול ובקרה מסוג זה, כאשר לניהול היעיל של מערכות הרמזורים יש השפעה אקוטית על היבטים רבים הן ברמת הפרט והן ברמות רחבות יותר של סביבה, משאבים, בטיחות ועוד.

 

מערכות של רמזורים מהוות חלק בלתי נפרד מהמציאות המודרנית, בפרט בסביבה העירונית הבנויה, אבל בהחלט לא רק בקרבה. אף על פי שאין אחידות מוחלטת בין מערכות הרמזורים ונהגי הנהיגה בין כל המדינות בעולם, הרי שמקומית קיימת אחידות מלאה בתוך המדינות, ומבחינות עיקרי היסוד  גם הם מקובלים על כולם.

 

מערכת בקרת רמזורים

 

 

ניווט ובקרה למניעת תאונות דרכים

אף על פי שהתפקיד המרכזי שלהם הוא ביצירת סדר תעבורתי, במיוחד בצמתים ובסביבה עירונית עמוסה, לרמזורים תפקיד משמעותי, חשוב לא פחות- והוא שמירה על חיים. הן בשילוב שבין סביבת כלי רכב לשטח של הולכי רגל ובין בניהול התעבורה של נתיבי כלי רכב בכיוונים שונים, בפרט בתוך צומת.

 

למרות שנמצא שלכיכרות ומעגלי תנועה יש אפקט משמעותי יותר במידור תאונות הדרכים, יש מקומות שבהם המעבר לכיכר במקום רמזור טרם התאפשר. במקרה כזה חשוב לזכור שיש דרכים נוספות לייעל את הבטיחות בדרכים, וזה באמצעות מערכת בקרת רמזורים

 

תועלת כלכלית וסביבתית

לצד השיפור המשמעותי בבטיחות ושמירה על החיים לניהול ובקרה יעילה של מערכות הרמזורים יש גם תועלת סביבתית משמעותית שאי אפשר להתעלם ממנה. כמובן שהניהול עצמו צריך להיות יעיל באמת, וכאשר הוא כזה- וכיום, יותר מאי פעם התועלת נגישה להפליא, המשמעות היא חסכון מהותי בזמן, כסף וזיהום אוויר.

 

בינה מלאכותית היא אלגוריתם שמתקיים על בסיס לימוד עצמי מתוך נתונים שמהווים את המצע ללימוד המתמשך. פרושו של דבר הוא שהבינה המלאכותית היא תכנה שאוספת נתונים ולומדת על בסיסם דפוסים שמקיימים את הסדר על פיהם נתונים אלו מתקיימים. למידת הדפוסים מאפשרת הערכות קודמת שתתאים את התנאים לדפוסים באופן שיפיק את מלוא התועלת. הבינה המלאכותית משמשת במקרים רבים והיא מוכיחה את עצמה כיעילה מאד לאדם פעם אחר פעם. גם במקרים של ניהול בקרת הרמזורים הבינה המלאכותית היא משנת חיים של ממש.

 

כך למשל, בקרת הרמזורים מאפשרת ללמוד מתי הן שעות העומס, ולשנות את תזמוני הרמזור בהתאם. יתרה מכך, המערכת מאפשרת לרמזורים לתקשר זה אם זה. כך למשל במקרים שבהם יש רכב תקול שחוסם נתיב, מערכת הבקרה החכמה תוכל לתזמן את הרמזורים באופן שונה ולפנות זמן רב יותר ברמזור שנתיבו נחסם על מנת למנוע היווצרות של עומס תנועה באזור.

 

השקעה בפיתוח תשתית

ניהול יעיל של מערכות הרמזורים בזמן אמת מצמצם את זמן השהות של כלי רכב על הכביש ובכך מצמצם את פליטת המזהמים של אותם כלי הרכב לסביבה. הוא מצמצם את צריכת כמות הדלק ובכך את ההוצאה הכספית של משקי הבית וכן מעצם צמצום זמן השהייה של כלי רכב על הכביש נוצר גם צמצום טכני של הסתברות לביצוע תאונות על הכביש.

 

יתרה מכך, הניהול עצמו של מערכות הרמזורים, כאשר נעשות בצורה חכמה שמתכתבת עם דפוסי הנהיגה מצמצמת באופן מהותי ומשמעותי את היארעות ואת הסתברות תאונות הדרכים בין כלי הרכב ובין כלי רכב להולכי רגל.

 

המודעות לפוטנציאל המשמעותי של ניהול מערכות הרמזורים הולכת וגדלה בעולם וגם בישראל עוד ועוד טכנולוגיה משתלבת במערכות הבקרה של תשתיות התעבורה שלנו.

 

אנחנו לא עומדים בחוד החנית של אימוץ הטכנולוגיה לשירותינו, יחד עם זאת, רוב הפתרונות הטובים דווקא כן מגיעים לישראל, מה שאומר שהנגישות קיימת ונדרשת רק המוטיבציה ליישום.

 

קבוצת האחים יעקובי מתמחה בשילוב טכנולוגיה הכוללים ניהול ובקרה של מערכות רמזורים, ניהול והקמה של פתרונות חנייה חכמים, פיתוח תשתיות וכיוצא באלה. הקבוצה עובדת עם לקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים ומספקת פתרונות קצה על כל ממשקיהם. לקבלת מידע נוסף וייעוץ מקצועי צרו קשר עוד היום בטלפון מספר 03-9537111 ונציג מטעמנו ישמח לעמוד לרשותכם.

 

 

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים