מערכת שו"ב

 

מערכות שו"ב לבטחון

מערכות שו"ב מבצעות קורלציה של התרעות ואירועים ממספר מערכות שונות הפועלות בדרכי תקשורת ופרוטוקולים שונים, מציגה אותם בתוכנה אחת עם ממשק משתמש ומספקת למפעיל חדר הבקרה תמונת מצב תפעולית רחבה הכוללת את המתרחש, היכן התרחש וכיצד להגיב. שליטה ובקרה הן שתי פונקציות קריטיות בכל מערכת טכנולוגית, המקיימת בתוכה תקשורת בין גורמים שונים שונים. ייעודן המרכזי של מערכות שו"ב לספק לגורם האחראי תמונת מצב מלאה על המתרחש בזמן אמת.

 

מהן המטרות שמיועדת למלא המערכת? על כך תוכלו לקרוא בשורות הבאות.

 

 מערכות שו"ב – ייעוד מרכזי

באופן ספציפי, מערכות שו"ב הן מערכות שליטה ובקרה צבאיות, המיועדות לספק לדרג הפיקודי של שדה הקרב בזמן אמת, כמעין זרוע שליטה של המפקד בשטח. כאמור, מערכת זו מבוססת על שורה של רכיבים טכנולוגיים המורכבים מרכיבי שמע, רכיבים ויזואליים מעמדות מחשב. עמדות המחשב מצויות בידי יחידות השטח השונות ומחוברות ביניהן ובינן ובין מרכז השליטה והבקרה בו יושב הפיקוד לצורך ניהול הלחימה.

 

מערכת שו"ב

 

מטרות המערכת

מטרת העל של מערכת השו"ב היא לזהות את הכוחות הפועלים בשטח ולהציג את מירב המידע אודות אותו הכוח  –מיקום, גודל מצב הכוח, אמצעים, משימות, תנועה בשטח, מיקום ביחס לאויב וביחס ליחידות אחרות ועוד. מטרה נוספת של המערכת היא קליטת מידע מחיישנים ואמצעי קלט טכנולוגיים שונים בשטח ואינטגרציה של כלל המידע יחד. המערכת יודעת לזהות איומים על היחידות הספציפיות ויודעת לנבא הלך הקרב. המערכת מספקת תקשורת מהימנה ואיכותית בין היחידות השונות, יודעת לכוון כלי נשק, לתעד את מהלכי הקרב לצורך תחקיר ולנהל את הלחימה בשלט רחוק, ישירות ממרכז השליטה והבקרה.

 

חומרה, תוכנה ותשתיות

מערכות שו"ב הן מערכות מורכבות הכוללות בתוכן שורה של אמצעי חומרה, תוכנה ותשתיות. התשתיות מיועדות לספק תקשורת קווית, אלחוטית וסלולרית, החומרה כוללת בתוכה את כל המכשירים המעורבים במערכת לרבות מחשבי שטח, עמדות GPS, מכשירי קשר, טלפוניה, מחשבים מרכזיים במרכז הפיקוד וציוד היקפי נלווה, הנדרש לצורך ניהול המשימה. לבסוף, מעל כל אלה ישנה שכבת התוכנה את כל רכיבי התוכנה הנדרשים לכוחות בשטח ולמרכז הפיקוד כולל מפות, משחקי מלחמה, סימון מיקומי כוחות, הצגת תרחישים, העברת תמונה ושמע וכך הלאה. כל אלה יחד יוצרים מערכת שלמה, המאפשרת למרכז הפיקוד לנהל את הכוחות בשטח בצורה היעילה ביותר תוך חתירה למטרה ותוך מזעור הסיכון לכוחות בשטח.

 

קבוצת האחים יעקובי, YSB הינה מערכות שו"ב. הקבוצה מתמחה  בתכנון, פיתוח, אינטגרציה, יישום, שירות והטמעה של מערכות טכנולוגיות למגוון יישומים אזרחיים, מסחריים, פיננסיים ולאומיים וכן מתמחה בקטגוריה הייחודית של מערכות שו"ב למטרות צבאיות, ביטחוניות ולכל מערך אבטחה נדרש הן במרחבים צבאיים והן במרחבים אזרחיים. לקבלת פרטים נוספים על פעילות קבוצת YSB של האחים יעקובי ומערכות השליטה והבקרה שמפתחת הקבוצה, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון ונשמח לסייע בכל שאלה ועניין.

 

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים