סייבר מערכות בקרה

 

סייבר מערכות בקרה

בשנים האחרונות כולנו עדים לסיכוני הסייבר עבור מערכות טכנולוגיות ובמיוחד מערכות שליטה ובקרה. סיכונים אלה יכולים לבוא לידי ביטוי כפגיעה בתפקוד המערכת, אך גם כפגיעה ברכוש, בסדר הציבורי ואף בחיי אדם. סיכונים אלה הם רכיב מובנה בכל מערכת טכנולוגית וכל עוד ישנם רכיבים טכנולוגיים המתקשרים ביניהם בתוך מערכת, סיכוני הסייבר יחולו לגביה במידה כזאת או אחרת. בכדי להתמודד עם סיכונים אלה, התפתח מאוד בשנים האחרונות התחום של סייבר מערכות בקרה וישראל בהחלט נחשבת לאחת המדינות המובילות בעולם כולו בתחום זה.

 

סייבר מערכות בקרה – מה זה אומר?

מרבית סיכוני סייבר משקפים את הסיכון של חדירת גורם בלתי מורשה לתוך מערכת טכנולוגית, שבה קיימת תקשורת בין כלל רכיבי המערכת – מערכת רמזורים, מערכת ייצור חשמל, מערכת רכבות, מערכות פיננסיות וכדומה, אך גם מערכות בקנה מידה קטן יותר כמו מערכות נוכחות עובדים, מערכות ניהול מלאי ומערכות מסחריות למיניהן. סיכוני הסייבר מבוססים על פגיעה טכנולוגית במערכות טכנולוגיות באמצעות טכנולוגיה והתחום של סייבר מערכות בקרה נועד לספק למערכות אלה את ההגנה הדרושה להן מפני פגיעה כזאת.

 

סייבר מערכות בקרה

 

סייבר תשתיות – מה זה כולל?

ככלל, סייבר הוא מונח גג שכולל בתוכו את כל מה שקשור בתקשורת בין רכיבים ומערכות טכנולוגיות, בין באמצעות האינטרנט ובין באמצעות מערכות תקשורת עצמאיות. יחד עם זאת, בשנים האחרונות כאמור, מתייחס תחום הסייבר בעיקר לנושא של אבטחת סייבר מול סיכוני סייבר, קרי חדירה למערכות אלה והשפעה עליהן מבפנים. חלק מרכזי במערכות הגנת הסייבר הוא מערכות תוכנה חכמות, שיודעות לזהות סיכונים ואיומים בטרם היווצרותם וכמובן חסימתם לפני שיגרמו נזק. יחד עם זאת, מערכות התוכנה אינן פועלות בחלל ריק ונעזרות בתשתית שלמה של רכיבים תקשורת, סיבים אופטיים ורכיבי תשתית אחרים, שמיועדים להבטיח מרחב הגנה רחב ככל שניתן לרבות גיבוי, תשתיות חליפיות בזמן אמת, ערוצי תקשורת חלופיים וכן הלאה.

 

התחום של סייבר תשתיות הוא תחום שמחייב עמידה בחזית הטכנולוגיה בכל הקשור לעולם הסייבר וכמובן לעולם אבטחת הסייבר. ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בתחום זה, אם כי הגישה של גורמים מסחריים ליכולות הלאומיות בתחום זה היא מוגבלת למדי ומבוצעת דרך שחקני תשתית מובילים בלבד.

 

קבוצת אחים יעקובי היא אחת השחקניות החשובות בתחום הסייבר וסיכוני הסייבר בישראל. החברה מספקת מגוון רחב של פתרונות תשתית, מערכות טכנולוגיות, שליטה ובקרה למערכות עסקיות, מסחריות, פיננסיות, עירוניות ולאומיות. בהמשך לכך, פיתחה החברה יכולות מתקדמות מאוד בתחום הסייבר, הן לצורך בניית סייבר תשתיות והן לצורך התמודדות עם סיכוני סייבר מערכות בקרה ושליטה. בכל שאלה או מהלך סייבר שאתם מבקשים לבצע בעסק, בארגון או במוסד עליו אתם אחראים, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-9537111 ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ועניין בתחום הסייבר ותשתיות הסייבר. 

 

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים