סייבר עיר חכמה

הגנה נכונה

 

ערים חכמות, בניגוד לכפי שרבים חושבים, אינן נסובות אך ורק סביב רשת האינטרנט ומערכות טכנולוגיות חדשניות. ערים חכמות נועדו בעיקר כדי להיות אישיות יותר ולספק מענה מתאים למתגוררים ולמבקרים בהן באופן ישיר. ערים חכמות הן כאלו המתבססות על פתרונות יעילים יותר, פתרונות טכנולוגיים חדשניים, שנועדו לשפר את איכות החיים ולהפוך אותם גם לטובים יותר. יחד עם זאת, לכל הטוב והקדמה נלוות גם לא מעט סכנות, המעוררות אצל רבים חשש.

 

לפעול חכם

 

עיר חכמה במהותה מקשרת בין כלל הרכיבים העירוניים לכדי גוף אחד שבו המערכות השונות הפועלות בעיר "מדברות" אחת עם השניה. במקרה הפשוט ניתן למנות מצב שבו גלאי בעמודי התאורה מזהה קהל המתכנס באזור מסוים ובהתאם לכך מגביר את עוצמת התאורה באופן מקומי. ישנן דוגמאות הרבה יותר מורכבות שבהם גלאי עירוני מזהה רעש של תאונת דרכים, ובהתאם לכך, מגביר את התאורה באזור, מפנה מצלמת דרכים, מפנה את התנועה לנתיבים חלופיים ומוסר מידע למשטרה ולמורד העירוני. אפשרויות אלו קיימות כבר היום בגל המערכות של העיר החכמה.

 

הקדמה המתפתחת והמערכות הטכנולוגיות חשופות לסכנות סייבר הדורשות מערכי הגנה. שמירה על החדירה למערכות הבקרה העירוניות ואבטחת המידע העירוני הכרחית על מנת לשמור על פרטיות התושבים ועל האופן שבו מתנהלת העיר. כיום ישנן לא מעט מערכות חדשניות ומתקדמות העוזרות לשמור על המרחב הפרטי של כל אחד מבלי לחשוף אותו לגורמים לא רצויים. במקביל, הטמעה נכונה של מערכות הגנת סייבר מאפשרת להפוך את שילובה של הטכנולוגיה בעיר להרבה יותר בטוחה. ישנן חברות המתמחות בהטמעות כאלו, במתן ייעוץ לבחירתן של המערכות הרלוונטיות והאופן שבו יש להתנהל.

 

כניסתה של הקדמה אל חיינו, כניסתם של פיתוחים טכנולוגיים מובילים, מביאה אתה שפע והרבה מאד הזדמנויות. אולם, התנהלות שאיננה נכונה עשויה, בסופו של דבר, לפגוע בנו רבות ולמנוע מאתנו לנצל כראוי את יתרונותיה הרבים של הקדמה. הקפדה על בטיחות, על אבטחת מידע ושמירה על פרטיות מלאה היא הדרך הנכונה להפיכתה של עיר לחכמה ולנעימה.

 

אחראיים על פרויקטי ערים חכמות או רוצים לשלב פתרונות חכמים במרחב? קבוצת האחים יעקובי, YSB היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. החברה מתמחה בפתרונות שונים הרלוונטיים לשלבי התכנון, ההקמה, לרבות פתרונות חכמים המתבססים על מיטב הטכנולוגיות המוצעות כיום. לסקירת תחומי פעילותה, לחצו ולקבלת פרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-5455444

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים