עיר חכמה

ערים חכמות – כל מה שחשוב וכדאי לדעת עליהן

 

אנו שומעים על המונח "עיר חכמה" לא מעט בשנים האחרונות ובייחוד ככל שהטכנולוגיות, הסובבות אותנו, הולכות ומתפתחות. עיר חכמה היא עיר אשר מסתכלת על התשתיות והשירותים שהיא מספקת לא כפרטים בודדים  ובלתי תלויים אלא כמערך מורכב של כלים אשר יכולים לסייע אחד לשני בהתנהלות. מטרתה היא לספק מענה מתאים יותר לתושביה ולשפר את איכות חייהם על ידי שילוב פתרונות טכנולוגיים, הבאים לידי ביטוי במגוון של תחומים. כך אפשר לחסוך גם בעלויות, להימנע מפגיעה לא רצויה בסביבה ובאופן כללי – לחיות טוב יותר.

 

בכל הארץ ובעולם

 

ישנן כיום ערים חכמות בישראל, בהן ניתן לראות את הטכנולוגיה והפיתוחים החדשניים בקטגוריות רבות. למשל: בחינוך – בבתי הספר, במכללות ובמתנ"סים, בבתי החולים ובמרפאות, בתשתיות במערכות המידע המקומיות ואפילו באכיפת החוק. טכנולוגיות עיר חכמה עוזרות לנהל את המשאבים בעיר בצורה יעילה יותר על ידי שילוב מערכות ניטור ובקרה מוצלחת המסייעות בכך. מערכות אלו מוטמעות בכלל בתשתיות העירוניות השונות: מים, חשמל, ביוב, ניקוז, אשפה, רמזורים ותנועה וחניה.  החוכמה בעיר החכמה היא המעבר בין הסתכלות פרטנית על כל תשתית עירונית באופן נפרד אל מבט כוללני ויצירת חוקיות בין מרכיבי התשתית השונים. למשל, הדלקת תאורה עירונית רק באזורים שבהם ישנו קהל, שינוי רמזור ל"ירוק" עבור משאיות איסוף הזבל כדי לקדם את תנועתם בעיר, הפניית נהגים לחניונים פנויים באמצעות שלטים המורים כמה מקומות חניה יש בחניונים הקרובים, ניהול אירועי חירום באופן אינטגרטיבי ודוגמאות רבות נוספות.

 

גם אצלנו

 

תל אביב הוכתרה לפני מספר שנים כעיר חכמה, וכמותה גם ערים בולטות בעולם, כמו דבלין, ריו דה ז'נרו וברצלונה. בערים אלו ישנם מרחבים ציבוריים מרושתים, תשתיות חדשניות הפועלות באופן דיגיטלי ועוד. גם הערים רמת גן, ראשון לציון ובאר שבע אמצו טכנולוגיות המאפיינות ערים חכמות והן פועלות רבות על מנת להבטיח לתושביהן מרחב מתקדם, חדשני ויעיל הרבה יותר מכפי שהוצע בעבר.

 

כדי שעיר תוכתר כעיר חכמה עליה לעמוד בתקנים מיוחדים. ושורה של מדדים, הרלוונטיים לשירותי העיר ולאיכות החיים. מדדים אלה נוגעים לתחומי החיים השונים ובחלקם זהים לאלה, הקשורים לחוסן הלאומי. יותר ויותר ערים נערכות לכך כבר עתה ופרויקטי ערים חכמות הופכים לנפוצים בסביבה הקרובה וגם הרחוקה. עיר חכמה מבטיחה תשתיות מוצלחות יותר והתאמה מדויקת לצרכי תושביה. כדי להפוך את המרחב לכזה חשוב להיעזר במומחים בתחום, המספקים את הייעוץ ואת הפתרונות הנדרשים.

 

מתעניינים בנושא ערים חכמות? קבוצת האחים יעקובי, YSB היא הכתובת המתאימה לפנות אליה. החברה מתמחה בפתרונות שונים הרלוונטיים לשלבי התכנון וההקמה של ערים חכמות ושילוב של כל האלמנטים הנדרשים לשם כך. לסקירת תחומי פעילותה, לחצו ולקבלת פרטים נוספים, צרו קשר בטלפון 03-9632010

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים