פתרונות חניה לערים

ניהול, תפעול ובקרה- פתרונות חניה לערים

הגידול באוכלוסייה לצד הגידול ברמת החיים שאנשים יכולים להרשות לעצמם, לפחות בישראל, אבל לא פחות גם בכל שאר העולם מציף את כבישי הערים בכמויות אדירות של רכבים. לא רק זאת, כמות הרכבים שנמצאים על הכביש גדלה בהתמדה מדי שנה ואין הלימה בין כמות הרכבים שעולים על הכביש ביחס לכמות הרכבים שיורדים ממנו. זאת אומרת שכמות הרכבים שנמצאים על הכביש גדלה בקצב אקספוננציונלי. בנוסף לבעיות זיהום האוויר, רמות הסיכון שעולות לתאונות הדרכים והפקקים ההולכים וגדלים נוצרה בעיה נוספת משמעותית להחריד- בעיית החנייה. מצוקת המקום מורגשת לא רק על הכביש עצמו אלא בניסיון להחנות את הרכב, גם ליד הבית, גם באזור העבודה ועל אחת כמה וכמה באזורי הבילויים. פתרונות חניה הפכו לנחוצים מאין כמוהם ואכן ניתן לראות שהמציאות הולידה מגוון של פתרונות מקום, ניהול מקום, תחזוקה ועוד.

 

פתרונות חניה

 

 פתרונות חניה מתקדמים

הדרישה ההולכת וגדלה בהגדלת כמות מקומות החנייה, ייעול וניהול שלהם ייצרה לא מעט פתרונות יעילים שמשכללים ומשפרים את התחום באופן מיטיב הן במונחים של ניצול תשתיות והן במונחים של מקסימום תועלת למשתמשים, כלומר בעלי הרכבים.

 

מגוון הפתרונות השונים הוא רחב, כולל  ומתייחס לכל ההיבטים השונים שנוגעים לחנייה. החל מאופן וצורת החנייה של הרכבים, דרך אופן הגבייה על השימוש בשירות ושימוש או וויתור על כרטיסי החנייה ועד למסלולי תשלום שונים.

 

תכנון אופן החנייה- פתרונות חנייה חכמים

 

אחד העקרונות המרכזיים בתכנון וייצור פתרונות חניה לערים מתבסס על ניהול מקום אפקטיבי. הצפיפות שהולכת וגדלה היא המאפיין המרכזי שמגדיר ומכתיב את המטרות המרכזיות של תנכון, הקמה ושיפור מתחמי חנייה. תכנון המקום נמצא בליבו של התכנון, התקצוב וגם ההיבט האקולוגי של הנושא ואכן יש לא מעט פירות בנושא. הרבה מאד משאבים מושקעים בניסיון לייעל ובסופו של דבר לאפשר חנייה של יותר רכבים על היקף קטן יותר של מקום. בין הפתרונות הקיימים והמועילים שבהם ניתן למצוא:

 

תכנון הקומפוזיציה- לאחר תכנון מתמטי נמצא כי חנייה אלכסונית בטור או בשורה מאפשרת תפוסה רבה יותר של המקום ומייצרת כמות גדולה יותר של חניות על פני אותו גודל של שטח. בצורה כזאת ניתן לראות שיותר ויותר חניונים בוחרים לתכנן מחדש את מיקומי החניות, ובמקום שאלו תהיינה סמוכות באופן ישר אחת לצד השנייה, הן ממוקמות בצורה אלכסונית אחד לשנייה באופן שיוצר טור או שורה אלכסונית ומספק יותר מקומות חנייה.

חנייה אוטומטית- פתרון החנייה האוטומטי מבוסס על אחסון ושליפה של פריטים רבים, הרבה פעמים של קונטיינרים. באופן הזה המכוניות מאוחסנות אחת על השנייה, על שלד מתכת ששומר על שלמות הרכבים ומאפשר לנצל מינימום של מרחב עבור כל מכונית. בזמן החנייה מעלים את הרכב על הרמפה שמאפסנת את הרכב בקובייה הפנויה וכשרוצים לקחת את הרכב מהחניה מזמינים אותו אל הרמפה באופן ששולף אותו, כמו מתוך קובייה הונגרית, מתוך מקום האחסון שלו.

תכנון מנהלי וסביבתי- תכנון סביבתי גם הוא בעל תפקיד משמעותי במערך ניהול הצפיפות של חניות עירוניות. כך למשל, חניונים שעושים הסדרים עם תושבי המקום לחניית לילה במחיר משתלם מפנים את המרחב הציבורי מכלי רחב שחונים על הרחוב ובכך הופכים את המרחב הציבורי לנגיש יותר- לציבור.

 

תכנון, הקמה וייעול של פתרונות חנייה עירוניים הוא אחת הזרועות המרכזיות של התייעלות סביבתית, כלכלית, אקולוגית ותרבותית. כבר עכשיו אנחנו סובלים מירידה משמעותית באיכות החיים העירונית ובעורקים שמובילים אל ומהעיר ובשנים הקרובות הצפיפות הזאת צפויה לגדול באופן משמעותי. למרות המאמצים הרבים שנעשים ברמה המוניציפלית להקטין את כמות הרכבים שנכנסים לערים הגדולות, יוזמה שמקבלת ביטוי בערים ברחבי העולם כולו- זה לא מספיק. האוכלוסייה העירונית עצמה נמצאת בגדילה והיא גם מתעשרת, זאת אומרת שלא רק שעולה הדרישה לכלי רכב של תושבי העיר, אלא גם כח הקנייה שלהם עולה. ולו רק בגלל שהעיר פולטת את העיניים. פתרונות חנייה עירוניים היא השקעה חכמה לא רק ברמה הציבורית אלא גם ברמה . חברת YSB מספקת שירותי ייעוץ, תכנון והקמה שיבטיחו לכם ניצול אופטימלי של המשאבים שלכם, צרו קשר עוד היום בטלפון מספר 03-9537111 וצוות המומחים שלנו ישמח לעמוד לרשותכם.

 

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים