שילוט חניון

שילוט חניה

אנחנו אולי לא נותנים להם מספיק תשומת לב, לפחות לא באופן מודע, אבל שלטים הם אמצעי שליטה ובקרה סופר חשובים בכל חניון. שילוט חניה מיועד להשיג כמה מטרות ובראשן אספקת מידע למשתמשים בחניון, הכוונה בשטחי החניון, הדרכה בשימוש באמצעי החניון וכמובן אזהרה ובטיחות. יש כמובן גבול להיקף של שילוט לחניון שאותו ניתן להציב בשטחי החניון ואם אנחנו רוצים שהשלטים אכן ישיגו את מטרתם, חשוב להציב את כל השלטים החיוניים, אך גם לא ליצור עומס של שילוט מיותר.

 

 תכנון שילוט לחניונים

חניון הוא מרחב פשוט מאוד, שכל נהג עם טיפה ניסיון יכול להתמודד בתוכו ללא עזרה מיוחדת. יחד עם זאת, בתכנון חניונים חשוב לבחון את חוויית המשתמש בכל סיטואציה אפשרית שיכולה להתהוות בתוך החניון. סיטואציות אלה כוללות את הליך הכניסה והרישום בחניון, הליך היציאה והתשלום, הכוונה לפי כיווני נסיעה בתוך החניון, הכוונה ליציאה רגלית וממונעת מן החניון, פתחי חירום, נתוני מיקום החניה בחניון, הוראות ואיסורים, כללי השימוש בחניון לרבות שעות פתיחה, מחיר וכן הלאה. לכל אחת מן הסיטואציות הללו נדרש שילוט חניון ייעודי. בשלבי התכנון של החניון, מבוצע ניתוח של כלל הסיטואציות האפשריות (ניתוח שנחשב היום לסטנדרט מוכר וידוע) ובהתאם לכך מבוצעת הזמנה של אמצעי שילוט חניה בכדי לספק מענה לכל רכיבי חוויית המשתמש בחניון.

 

שילוט חניון

נראות השלטים ומיקומם

מרכיב מפתח חשוב בבחירת שילוט חנייה הוא נראות השלטים והמיקום שלהם ברחבי החניון. על כל שלט המוצב בחניון להיות בעל נראות מלאה וקלה בהתאם לחשיבות המידע שהוא מספק ובהתאם לאופן חוויית השימוש בו. כך למשל, שלט המפרט את כללי השימוש בחניון והמחיר יכול להתבסס על גופן קטן כהה על רקע בהיר, כך שיהיה קריא וברור לנהג המגיע לחניון וממש עומד מולו עם הרכב. שילוט לחניונים שמיועד לשעות חירום כמו למשל הכוונה ליציאה וליציאות החירום, חייב להיות גם גדול, גם ממוקם במספר מיקומים לנראות מלאה מכל זווית וגם בעל יכולת נראות בתנאי חשיכה (שלט זוהר).

 

קבוצת אחים יעקובי YSB היא אחת החברות המובילות בישראל בתחום התשתיות והפיתוח ובכלל זה מספקת מגוון רחב של פתרונות לבקרת תנועה וחניה. אצלנו בקבוצת אחים יעקובי YSB תוכלו למצוא את כל הפתרונות הדרושים לכם לתכנון ואבזור כל חניון בכל היקף וגודל וכמובן שילוט חנייה אותו תוכלו לבחור בסיוע הצוות המקצועי שלנו, אשר ינחה אתכם בבחירה נכונה ומקצועית של כל רכיבי השילוט הנחוצים. להזמנות ומידע נוסף, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-9632000

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים