תאורה חכמה

נושא התאורה החכמה הוא אחד התחומים החמים והמתפתחים במרחב הציבורי במסגרת המגמה ההולכת וגדלה של הטמעת פתרונות המביאים לחסכון בצריכת אנרגיה. המרחב הציבורי ובכלל זה כבישים, רחובות, קניונים, מרכזים מסחריים, חניונים וכדומה, הוא מרחב שבו אי אפשר למנות אדם שידליק ויכבה את האור מתי שצריך, כפי שקורה בבית פרטי. במרחב הזה נדרשות מערכות שמנהלות את נושא התאורה באופן אוטומטי ובדיוק למטרה זו נועדו פתרונות תאורה חכמה.

 

מהם הפתרונות הקיימים בתחום התאורה החכמה למרחב הציבורי?

 

תאורה היא אחד התחומים הפשוט שהעקרון הבסיסי בה הוא סגירת מעגלים חשמליים. מערכות תאורה הן מערכות המאפשרות לפתוח מעגל חשמלי בכדי לכבות את האור ולסגור מעגל חשמלי בכדי להדליק את האור. מערכות תאורה חכמה עושות בדיוק את זה אבל ייחודן נובע מהיכולת שלהן לקבוע איזה אור יידלק, איזה אור ייכבה, מתי ובאילו תנאים. כך למשל, מערכת תאורה חכמה שכולנו מכירים היא מערכת תאורת הכבישים הנדלקת באופן אוטומטי בכל יום בשעת ערב ונכבית באופן אוטומטי בבוקר שלמחרת. רמזורים אף הם מבוססים על מערכות חכמות לשליטה בתאורה, שאותן ניתן ליישם גם בתחנות רכבת, בחניונים, באצטדיונים וכן הלאה. בכל אחד מן המרחבים האלה, יכולה מערכת חכמה לשלוט בתאורת המתחם על בסיס שורה של תנאים כדוגמת זיהוי תנועה, הפעלה לפי שעה ביום, הפעלה באינטרוולים קבועים וכן הלאה.

 

LED ובקרת תאורה.

 

כולנו מכירים מהבית את הנורות החסכניות באנרגיה אשר מחליפות את נורות הליבון המיושנות. מהפכה זו נמצאת גם במרחב הציבורי ועיריות רבות מבצעות פרויקטים של החלפת תאורת רחוב, רמזורים ותאורה במרחבים ומבנים עירוניים ל-LED. אבל, שינוי התאורה במרחב הציבורי ל-LED הוא רק חלק מהפכה שכן מערכות התאורה המודרניות אינן מופעלות אלא באמצעות מערכות בקרה מתוחכמות. מערכות פועלות כדי להדליק ולהפעיל את התאורה מרחוק עפ"י לוח זמנים, גלאי תאורה או שעון אסטרונומי. בנוסף, ביכולתם להפעיל את התאורה לפי המידה הנדרשת באמצעות עמעום עוצמת התאורה. בצורה זו ניתן לבצע חסכון אנרגי נוסף של עד 40% ע"י צמצום עוצמת התאורה כאשר היא אינה נדרשת כמו למשל בשעות הלילה המאוחרות או כאשר אין אדם הנמצא באזור.

 

אמינות ועוד פעם אמינות

 

האלמנט החשוב ביותר בכל הפעלה של מערכת תאורה חכמה ובקרתה במרחב הציבורי הוא אלמנט האמינות. מערכת תאורה שאינה פועלת בצורה מהימנה ועקבית, עלולה להוביל למצבים של בזבוז משאבים כספיים ולעיתים אף לגרום לסיכון הציבור (למשל בתחום הרמזורים ובקרת התנועה). בדיוק מהסיבה הזאת, בכל יישום של מערכת תאורה חכמה במרחבים ציבוריים, חשוב מאוד לוודא שהמערכת המותקנת היא מערכת מתקדמת ואמינה בפני עצמה ושהגורם המתקין אותה ואחראי לאחזקתה הוא גורם מקצועי ומהימן שמתחייב לסטנדרטים הגבוהים הנדרשים בכל התנהלות מול הציבור.

 

של קבוצת האחים יעקובי, YSB תוכלו למצוא מגוון פתרונות בתחום התאורה החכמה לערים, לכבישים, לבקרת תנועה, לחניונים, למתחמי בילוי ומסחר ועוד. באתר תוכלו גם לקבל מידע מפורט נוסף אודות עולם התחום המעניין של התאורה החכמה והמערכות הזמינות כיום בשוק. כמו כן, אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עוד היום בטלפון 03-9537111 ולקבל תשובה מעמיקה על כל שאלה שמעסיקה אתכם בתחום. 

03-9537111​

קבוצת אחים יעקובי

HE

דרושים